Spotkania z Delfinami

gdzie można natknąć się na stado dzikich delfinów?

Spotkanie ze stadem delfinów

Podczas rejsów nierzadko trafiamy na stada dzikich delfinów. Spotkania te stanowią zawsze miłe przeżycie dla każdego z członków naszej załogi. Ostatnio udało nam się nawet nagrać kilka filmów, na których uchwyciliśmy kilka z tych pięknych stworzeń. Nagrane delfiny ożecie obejrzeć poniżej.

Stada dziko żyjących delfinów podpływają bardzo blisko jachtów. Przy czym „bardzo blisko” oznacza często odległość wyciągniętej ręki. Zwierzęta te lubią skakać i bawić się wokół łodzi, i to nie dlatego, że tak je wytresowano. Uczą się w ten sposób różnorodnych społecznych zachowań. To wspaniałe uczucie, kiedy można oglądać dzikie delfiny z bliska, lub nawet dotknąć któregoś z tych pięknych, dzikich stworzeń.

Lepiej niż w delfinarium

Nie musicie wybierać się do delfinariów, by móc oglądać delfiny. W delfinarium będziecie mogli zobaczyć głównie cyrkowe sztuczki, do których wykonywania zwierzęta te są uczone całe życie. Co ważniejsze – nie przyczynicie się do zniewalania dzikich zwierząt i ich cierpienia, skrzętnie ukrywanego przez wiele parków morskich.

dzikie stworzenia

Dzikie delfiny, które spotkacie w ich naturalnym środowisku, nie wykonują poleceń. Mogą się bawić tuż obok nas z własnej woli. Dzięki temu wokół jachtu odbywa się czasem przepiękny spektakl, podczas którego możemy obserwować naturalne i niewymuszone zachowania tych pięknych zwierząt.

Gdzie można spotkać dzikie delfiny?

Miejsca przebywania stad są zależne przede wszystkim od pory roku. Delfiny w wielu rejonach unikają zbliżania się do jachtów podczas sezonu letniego. Często za to można je zobaczyć wiosną, gdy ilość jachtów na wodzie nie jest tak duża.

Oto przykładowe akweny, które polecamy osobom chcącym spotkać delfiny podczas rejsu:

GRECJA

Stada delfinów można tu spotkać na przykład podczas rejsu wzdłuż półwyspu Atos ale również w innych, losowych miejscach na całym greckim akwenie.

EGIPT

Stada delfinów często przebywają tu na wielu przybrzeżnych rafach, w niektórych miejscach można pływać, a nawet nurkować wśród stada tych pięknych stworzeń.

TENERYFA (KANARY)

W okolicach przepięknych klifów Acantilados de los Gigantes możemy spotkać stada małych grindwali krótkopłetwych (pilotów), butlonosów, a nawet wieloryba..

MADERA (PORTUGALIA)

Podczas rejsów w tym rejonie często  możemy spotkać delfiny, a czasem nawet wieloryby – zależnie to od pory roku i, oczywiście, naszego szczęścia.

Inne lokalizacje

Dzikie delfiny można obserwować również w wielu innych lokalizacjach – jeżeli masz ochotę wypłynąć z nami na jedno z takich spotkań, nie krępuj się i daj nam znać.