Rejs po Chorwacji

- pomysł na wakacje -
galeria zdjęć

Najlepsza forma relaksu i zwiedzania

Podczas rejsu po chorwackiej części Adriatyku można nie tylko kreatywnie spędzić czas, ale też poznać lepiej lokalną kulturę, porządnie zregenerować organizm i przeżyć wspaniałą przygodę na pokładzie jachtu! 

Spędzanie wakacji czy urlopu poza kompleksem hotelowym niesie ze sobą dużo korzyści. Nie tylko daje nam możliwość poznania danego kraju bardziej bezpośrednio, dzięki lepszemu włączeniu się do codziennego życia jego mieszkańców, ale ma też znacznie większe walory turystyczne. Poruszając się za pomocą jachtu możemyzobaczyć więcej, normalnie niedostępnych, miejsc i zabytków oraz do woli zmieniać lokalizację wedle właśnej potrzeby – kąpać się w dzikich zatokach i zatrzymywać się tylko tam, gdzie nam się najbardziej podoba.

Wakacje w Chorwacji, a w szczególności rejsy po chorwackich wodach, są więc szeczególnie ciekawą formą odpoczynku.

Centra miast na wyciągnięcie ręki

Wakacje w Chorwacji w postaci rejsów są świetnym sposobem na poznanie większości nadmorskich miast tego kraju. Niezwykle duża liczba portów i marin przyjmujących turystów umożliwia wybranie się na wycieczki do centrów miast. Staje się oczywiste, że dzięki temu wartość turystyczna naszego urlopu wzrasta, a my przywieziemy ze sobą nie tylko zdjęcia i piękne wspomnienia, ale również wiele pamiątek.

dubrownik placa

Piękne miasto dubrownik

Podczas rejsów warto zatrzymać się między innymi w Dubrowniku, który między innymi ze względu na piękną architekturę nazywany jest „Perłą Adriatyku”. Bogata historia wpisana w żywot tego miasta czeka na odkrycie przez uczestników rejsu, a miast o równie atrakcyjnej historii i wartych odwiedzenia zabytkach w najpiękniejszym pasie wybrzeża Chorwacji jest naprawdę wiele. 

Odwiedziny miast niosą ze sobą jeszcze jedną zaletę: możemy bezpośrednio poznać codzienne życie mieszkańców, na przykład sposób, w jaki bawią się wieczornymi porami. Gdybyśmy spędzali nasz urlop w ośrodku hotelowym wraz z innymi turystami, możliwość poznania tak zwanej kultury codziennej mogłoby nam po prostu umknąć. Właśnie z tego względu warto zorganizować sobie aktywne wakacje, których forma nastawiona jest na poznawanie kultury danego miejsca.

Kuchnia śródziemnomorska

Nie należy zapomnieć o możliwości spróbowania kuchni śródziemnomorskiej. W końcu dla wielu osób najatrakcyjniejszą formą poznawania kultury jest właśnie próbowanie nowych dań.

Mimo że posiłki w hotelach również będą nawiązywać do lokalnych smaków, to zakosztowanie świerzych wypieków i owoców morza z lokalnych restauracji i pubów będzie prawdopodobnie o wiele bardziej atrakcyjne. W końcu wiadomo, że najświeższe ryby i owoce moża można znaleźć właśnie w portach! A kuchnia chorwacka rozpieszcza. Przekonajcie się sami.

pexels photo 3649208

Niezwykłe krajobrazy

Aktywne wczasy w Chorwacji dają także możliwość zobaczenia malowniczych krajobrazów. Krystalicznie czyta woda Morza Adriatyckiego w połączeniu z wybrzeżem Dalmacji usłanym wzgórzami i miastami o cudownej architekturze to jeden z fundamentów turystycznego sukcesu Chorwacji. Mimo że lokalizacje hotelowe mogą być również atrakcyjne pod względem turystycznym, to poznanie całego kraju i cech charakterystycznych jego panoramy wybrzeża daje ogromną satysfakcję.

Decydując się na wynajem jachtu, możemy zobaczyć zdecydowanie więcej krajobrazu Chorwacji. Nie tylko nacieszymy się pięknym śródziemnomorskim widokiem, ale również zyskamy możliwość do zrobienia wspaniałych zdjęć.

ODWIEDŹ mniej dostępne miejsca

Wynajęcie jachtu umożliwia dotarcie do mniej turystycznych, lecz równie pięknych miejsc w Chorwacji. Zarówno dla miłośników podróżowania, jak i turystów, możliwość zobaczenia dzikiej natury wybrzeża Chorwacji jest niezwykle wartościową atrakcją. Pobyt w ośrodkach hotelowych uniemożliwia poznania mniej popularnych części kraju.

Dobytek kulturowy

Morze Śródziemne oraz wszystkie jego baseny z położonymi przy nich miastami stanowią kolebkę współczesnych cywilizacji europejskich. Każda kultura, która uzyskiwała dostęp do wód śródziemnomorskich, pozostawiła po sobie niezwykle bogatą spuściznę. Pozostałości po dawnych imperiach i cywilizacjach możemy podziwiać do dzisiaj – w licznych muzeach, podziwiając architekturę i lokalny dorobek artystyczny.

Warto tu zaznaczyć, że za sprawą aktywnego wypoczynku, podzielonego na część rejsową oraz część przeznaczoną na zwiedzanie portów, marin i miast Chorwacji, podczas rejsu możemy zaczerpnąć zdecydowanie więcej lokalnej kultury, niż podczas pobytu wyłącznie w ośrodku hotelowym.

Jeżeli zatem chcielibyśmy urozmaicić nasze wakacje w Chorwacji o porządne zwiedzanie, to warto na pewno odwiedzić lokalne zabytki i muzea, a przede wszystkim udać się na długi spacer po mieście. W ten sposób łatwo i przyjemnie poznamy bliżej chorwacką kulturę wraz z jej dorobkiem artystycznym i architektonicznym. Po drodze trasy zwiedzania dobrze jest też udać się do miejscowych restauracji aby schłodzić organizm łykiem pysznego, świeżo-wyciskanego soku lub wina i nabrać sił przy talerzu pyszności.

pexels photo 4234638

Aktywny wypoczynek

Aktywność jest niezwykle ważna dla naszego organizmu. Szczególnie, gdy przez większą część roku zajmujemy się pracą, która w wielu wypadkach uniemożliwia podejmowanie dodatkowych działań, głównie ze względu na brak czasu. Urlop, wakacje czy po prostu czas wolny to świetne okazje do zregenerowania swojego organizmu właśnie za pomocą aktywności. Podejmując ją na statku czy podczas zwiedzania miast, nie tylko zyskujemy na fizycznych aspektach aktywnego urlopu, ale również psychicznych – jesteśmy w stanie się wyciszyć i zapomnieć o obowiązkach życia codziennego.Pozytywny wpływ mórz na organizm człowieka był przedmiotem wielu badań, nie ulega wątpliwości, że dzięki wypoczynkowi nad morzem zyskujemy zdrowotnie.Aktywny wypoczynek na Morzu Śródziemnym pozwala na więcej. Dzięki morskiemu klimatowi nie tylko wzmocnisz swój organizm, ale również zyskasz możliwość jego dotlenienia. Pozytywny wpływ mórz na organizm człowieka był przedmiotem wielu badań naukowych, nie ulega więc wątpliwości, że dzięki wypoczynkowi nad morzem zyskujemy zdrowotnie. Łączysz zatem przyjemne z pożytecznym – taki odpoczynek na statku, połączony ze zwiedzaniem miast, sprawi, że poczujesz się komfortowo i uzupełnisz swoją energię.

WYGODNA FORMA REJSU

W SevenSeas oferujemy klientom możliwość wyboru formy rejsu. Osoby doświadczone, posiadające niezbędne uprawnienia do czarteru jachtu, mogą udać się w samodzielny rejs. Osoby mające jednak mniejsze doświadczenie z żeglarstwem mogą skorzystać z usług profesjonalnego skippera, który przede wszystkim zatroszczy się o bezpieczeństwo na statku. Może także zasugerować najciekawsze trasy rejsowe po Grecji czy Chorwacji. Przygotowujemy również różnego rodzaju imprezy na statkach – od wieczorów panieńskich, kawalerskich, przez imprezy integracyjne i wyjazdy firmowe, aż do organizacji ślubów pod żaglami.

Do wygodnej formy rejsu należy doliczyć ogromną bazę statków przeznaczonych do wyczarterowania. Oddajemy naszym klientom możliwość wynajęcia jednego z ponad 3 tysięcy statków w pełni wyposażonych i gotowych do rejsu. Dotyczy to rejsów zarówno po Chorwacji, jak i Grecji.

ODWIEDŹ mniej dostępne miejsca

Jeżeli spodobał Ci się pomysł spędzenia wakacji czy urlopu na statku, to zapoznaj się z naszą ofertą czarteru jachtów.
Wspieramy naszych klientów na każdym etapie rejsu, a nawet wtedy, kiedy organizowany jest dojazd na jego miejsce.