Podchody żeglarskie

Zadania, w których każdy może się wykazać!
zasady gry

TEAM BUILDING w najlepszym wydaniu!

Team building to określenie na integrację grupy, odbywającą się w dowolnej formie, np. wyjazdowej. Służy przede wszystkim stworzeniu i rozbudowaniu więzi między ludźmi – integruje i buduje zgrany zespół. Ma też na celu rozwiązywanie problemów komunikacyjnych i poprawianie relacji między wszystkimi osobami w zespole. Podchody żeglarskie stwarzają warunki, w których trzeba współpracować, ponieważ do celu może doprowadzić jedynie wspólny wysiłek grupy i zaufanie, jakim trzeba obdarzyć towarzyszy wyprawy. To świetna zabawa i integracja.

Zróżnicowane zadania

Zadania w podchodach powinny być tak skonstruowane, aby każdy uczestnik mógł wykazać się swoimi umiejętnościami i mocnymi stronami oraz zaangażować w grę po stronie swojej drużyny.

liny żeglarskie
Rejs integracyjny 03 1

Współpraca kluczem do wygranej

W grze w podchody najważniejsza jest współpraca w drużynach – prowadzenie i wygraną uzyskuje najsprawniej działający zespół.

Zasady gry w podchody

W najmniej złożonej postaci gra w podchody polega na tym, że jedna grupa ucieka, zostawiając po drodze ślady (np. strzałki) i zadania do rozwiązania (listy), a druga grupa rusza za nią i próbuje ją złapać. W nieco bardziej skomplikowanej wersji (na więcej grup) to organizatorzy układają łamigłówki i zadania, mające doprowadzić do odnalezienia miejsc, do których zawodnicy mają dotrzeć. Drużyna, która dociera do końcowej lokalizacji jako pierwsza, wygrywa grę lub pierwsze z miejsc.

Grupy / Zespoły

Z uczestników tworzymy zespoły: odpowiednią ilość osób na każdy z jachtów – równy podział jest ważny.

Materiały

Każdy zespół otrzymuje zestaw startowy (książka z zadaniami, mapa, kompas, aparat fotograficzny)

Czas-start!

Rozpoczynamy zabawę: grupy szukamją zadań i skarbów, rozwiązując przy tym kolejne zagadki.

Wygrana

Kończymy zabawę, gdy pierwsza załoga znajduje skarb – który oczywiście może zatrzymać.