Czarter w Grecji

To proste! Wypełnij znajdujący się poniżej formularz, a my w 24 godziny wyślemy Ci ofertę na czarter jachtu w Grecji 🙂 

wycenaatrakcje

Odbierz ofertę z darmową wyceną

Do Państwa dyspozycji mamy ponad 3000 jachtów w każdej chwili gotowych na rejs po akwenach Grecji. Każdą ofertę dostosowujemy do Państwa indywidualnych potrzeb i odsyłamy całkowicie darmowo, razem z wyceną. Pomagamy również w odpowiednim zaplanowaniu trasy – sugerujemy kierunki i atrakcje adekwatnie do Państwa oczekiwań. Na życzenie wynajmujemy również doświadczonego skippera na czas całego rejsu, a także transport na miejsce czarteru oraz spowrotem do kraju.

11 + 2 =

Niski koszt podróży

Popularność Grecji jako kraju turystycznego związana jest między innymi z niskim kosztem podróży na południe Półwyspu Bałkańskiego. Bezproblemowy dojazd na miejsce rejsu zarówno drogą lądową (samochody, busy), jak i lotniczą, sprawia, że Grecja jest bardzo popularnym kierunkiem na wakacje czy urlop. Możliwość siedmiodniowej żeglugi po greckich akwenach dodatkowo uatrakcyjnia wypoczynek..

Europejski raj żeglarzy

Grecja jest krajem stworzonym dla żeglarzy. Zarówno początkujący, jak i doświadczeni miłośnicy żeglarstwa znajda tam wyzwania dla siebie. Jest to także doskonały sposób na aktywny wypoczynek oraz przeżycie niezapomnianych chwil na greckich akwenach. Czarter jachtu w Grecji przeznaczony jest dla wszystkich osób, które chcą w pełni cieszyć się czasem wolnym. Greckie wyspy są bardzo popularnym kierunkiem turystycznym między innymi ze względu na malownicze krajobrazy i niezwykle bogatą kulturę kraju.

Dlaczego warto wypłynąć w rejs po Grecji?

Rejsy po Grecji są coraz częściej wybieranym pomysłem na spędzenie wakacji. Trudno się temu dziwić – południowa część Półwyspu Bałkańskiego ma wiele do zaoferowania. Poniżej przedstawiamy powody, dla których warto udać się w rejs po greckich akwenach. 

Grecja2 1024x671 1

Tysiące malowniczych wysp

Na greckich wodach znajduje się – według różnych źródeł – blisko 2500 wysp, a sama linia brzegowa wynosi aż 14 880 kilometrów. Niemniej jednak szacunki dotyczące liczby wysp i wysepek na wodach Grecji znacznie się od siebie różnią. O ile wszyscy bardzo dobrze znamy najważniejsze greckie wyspy, o tyle ich prawdziwa liczba wciąż pozostaje nieznana.

Grecja może pochwalić się przepięknymi archipelagami, składającymi się na jej niezwykle malowniczy, orientalny krajobraz. Żeglowanie po tak wyglądających akwenach bez wątpienia jest świetnym pomysłem na aktywny wypoczynek, a dodatkowo możemy stać się odkrywcami kolejnych archipelagów.

Grecja8 800

Pyszna kuchnia Śródziemnomorska

Malownicze krajobrazy i wyspy to jednak nie wszystko, co mają do zaoferowania wakacje w Grecji. Bez wątpienia warto poznać od wewnątrz grecką kulturę, przede wszystkim poprzez sztukę kulinarną oraz obyczaje. Kuchnia grecka uznawana jest za jedną z najsmaczniejszych na świecie, warto podkreślić, że jest niezwykle różnorodna i obfita, ale lekka zarazem. Niezwykle bogata jest również jej historia – grecka sztuka kulinarna liczy ok. 4000 lat!

Odwiedzając świetnie wyposażone mariny i porty, mamy więc niezwykłą okazję skosztować greckich specjałów w ich najlepszej formie – lokalnie przygotowanych i najświeższych!

Grecja wyp 800

Porządny wypoczynek!

Grecja zapewnia wszystkim odwiedzającym prawdziwie wyśmienite formy wypoczynku. Oprócz wspomnianej już wspaniałej pogody, zabytków i krajobrazu, czy różnorodnej kuchni, na uwagę zasługuje też sam czas. Może się wydawać, że w Grecji płynie on inaczej – wolniej! Cechą charakterystyczną greckich obyczajów jest bezstresowe traktowanie czasu. A to (w porównaniu z wszechobecnym pośpiechem tak powszechnym w środkowej Europie) sprawia, że Grecja jest doskonałym kierunkiem dla tych, którzy potrzebują ukoić nerwy i solidnie wypocząć.

Grecja3 800

Niezwykła kultura grecka

Każdy z nas uczył się w podstawówce nazw greckich bogów, a nawet rozróżniania rodzajów kolumn (na doryckie i jońskie). Wiedza ta mogła nam co prawda przez lata nieco wyblaknąć, lecz świadomość tego, jak ważną rolę odegrała antyczna kultura grecka dla ukształtowania się współczesnych cywilizacji, nigdy nie zniknie. Nie trzeba być wielkim fanem zwiedzania zabytków aby znaleźć radość w oglądaniu pozostałości wielkiej starogreckiej cywilizacji – antyczne świątynie, liczące sobie tysiące lat kolumny i fontanny, fascynują rok rocznie tysiące turystów.

Zawsze piękna pogoda!

Najpopularniejsze punkty turystyczne i wypoczynkowe Grecji oraz większość jej wysp leżą w obrębie klimatu śródziemnomorskiego. Średnia temperatura w najcieplejszym miesiącu oscyluje tu wokół 31° Celsjusza. Długie i gorące lata oraz wspaniałe słońce sprawiają, że kraj ten jest naturalnym wyborem dla wielu Polaków spragnionych porządnego wypoczynku i pięknej wakacyjnej opalenizny.

Atrakcyjne ceny

Do wszystkich powodów, dla których warto żeglować po Grecji, warto doliczyć atrakcyjne ceny – żeglarskich wycieczek, wynajmu jachtów, ale także pożywienia, czy biletów wstępu na poszczególne zabytkowe miejsca. To wszystko sprawia, że Grecja jest doskonałym pomysłem na spędzenie atrakcyjnych wakacji bez większego nadwyrężania rodzinnego lub firmowego budżetu.

Wybierając nasze czartery otrzymujesz:

N
Spersonalizowaną ofertę w 48h
N
Darmową wycenę
N
Pomoc w zaplanowaniu trasy rejsu
N
Wybór spośród wielu jachtów żaglowych i motorowych
N
Dostosowanie trasy rejsu do wymagań uczestników
N

Powiadomienia o prognozie pogody podczas rejsu

N
Możliwość wynajęcia jachtu ze skipperem
N
Zorganizowanie transportu dla grupy (bus/lot)