Myślałeś nad spędzeniem wakacji, urlopu czy po prostu czasu wolnego na statku? Zobacz, jakie zalety niesie ze sobą rejsowanie. Oto 10 powodów, dla których warto wypłynąć w rejs po Morzu Śródziemnym.

Morze Śródziemne jest nie tylko doskonałym kierunkiem turystycznym dla osób ciekawych świata, ale również świadkiem historii, rozwoju i upadku różnych cywilizacji. To właśnie wody nazywane niegdyś przez Rzymian Mare Nostrum, czyli „nasze morze”, stanowią prawdziwą kolebkę kultury – żegluga rozwijała się tam już tysiące lat temu za sprawą wielu, różniących się od siebie kultur. O ile atrakcyjność przyciągała starożytnych do śródziemnomorskich wód, o tyle dzisiaj równie mocno wpływa na zmysły turystów. Co miesiąc przyciąga ogromne rzesze podróżników, żeglarzy i urlopowiczów.

Dla każdego turysty rejsy po Morzu Śródziemnym będą doskonałą formą wypoczynku – niezależnie od doświadczenia załoganta czy umiejętności związanych ze sterowaniem jachtu. Decydując się na rejs w SevenSeas.pl, otrzymują Państwo możliwość wynajęcia zawodowego skippera, czyli osoby dbającej o bezpieczeństwo na statku.

Jakie są pozostałe zalety Morza Śródziemnego? Oto 10 powodów, dla których warto wypłynąć w rejs po Morzu Śródziemnym.

1. Piękne krajobrazy

Nie sposób nie wymienić na pierwszym miejscu zapierających dech w piersiach krajobrazów śródziemnomorskich. Jeżeli zdecydujemy się na rejs, to niezależnie od wyboru trasy będziemy mogli podziwiać wyspy i wzgórza, a usłana mniejszymi wysepkami linia brzegowa Chorwacji czy Grecji pozostanie w pamięci na bardzo długo. Do tego wszystkiego powinniśmy dołożyć jeszcze słoneczną pogodę oraz krystalicznie czystą wodę Morza Śródziemnego. W połączeniu wszystkie te elementy są w stanie zaprezentować naszym oczom malownicze krajobrazy, których atrakcyjności nie oddadzą w pełni żadne zdjęcia.

2. Bogata kultura

Śródziemnomorska kultura jest dziedzictwem współczesnej cywilizacji Zachodu. Dzięki wybraniu się w rejs statkiem po Morzu Śródziemnym możemy podziwiać niezwykle bogaty dorobek kulturowy między innymi Grecji, Chorwacji, Włoch czy chociażby Hiszpanii. Dorobek ten można zobaczyć, spoglądając na przykład na architekturę, odwiedzając miasta leżące przy wodach śródziemnych, czy też udając się z wizytą do licznych muzeów.

10 powodów, dla których warto wypłynąć w rejs po Morzu Śródziemnym

 

3. Doskonała kuchnia

Mówi się również, że kuchnia jest najdoskonalszym odzwierciedleniem kultury. Pyszna kuchnia śródziemnomorska może zaskoczyć trudno dostępnymi czy nawet niespotykanymi w Polsce smakami, a przede wszystkim doskonałą jakością owoców morza: krewetek, małży, homarów czy krabów. Śródziemnomorskie przepisy niezwykle często wykorzystują również oliwki. Każda część kuchni krajów basenu Morza Śródziemnego diametralnie różni się od tej, jaką zazwyczaj jadamy w naszym kraju, więc przy okazji rejsu otrzymujemy możliwość poznania nowych smaków.

4. Aktywny wypoczynek

Rejs jest także świetnym sposobem na aktywny wypoczynek. Bez względu na to, czy zdecydujemy się na wynajęcie profesjonalnego skippera, czy wyruszymy w samodzielne rejsy jachtem po Morzu Śródziemnym, dzięki czasowi spędzonemu na wodzie będziemy mogli odetchnąć morską bryzą.

5. Wiele atrakcyjnych tras

Rozwój żeglugi na Morzu Śródziemnym zaowocował powstaniem wielu interesujących tras w każdej części basenu. W SevenSeas skupiamy się głównie na wodach greckich i chorwackich – nawet jeżeli wynajmą Państwo jacht ze skipperem, to wybór trasy pozostawiamy załogantom. Oczywiście, osoba odpowiedzialna za bezpieczeństwo na jachcie może zasugerować odpowiednią trasę.

Niemniej jednak najczęściej wybieranymi kierunkami są między innymi Kastela-Stari Gard-Vis-Hvar-Zloti Rog-Omis-Kastela w przypadku Chorwacji czy Korfu-Paxos-Levkas-Kefalonia-Itaka-Zakyntos w przypadku Grecji. Mapy wybranych tras dostępne są tutaj i tutaj.

6. Duży wybór statków

Rejsy żeglarskie po Morzu Śródziemnym obejmują także wybór odpowiedniego statku, który zaspokoi potrzeby uczestników rejsu. W SevenSeas oferujemy klientom możliwość czarteru jachtu spośród 3 tysięcy dostępnych statków, zarówno w przypadku wyboru rejsów po Chorwacji, jak i Grecji. Warto wymienić chociażby najczęściej czarterowane statki, takie jak katamarany Lagoon 400 oraz Lagoon 450 czy jacht Elan 43.

7. Duża liczba portów i marin

Kraje Morza Śródziemnego, a w szczególności Chorwacja i Grecja, słyną z bardzo dużej liczby świetnie wyposażonych portów i marin, nastawionych na przyjmowanie nie tylko krajowych żeglarzy, ale również zagranicznych turystów. Dzięki temu nie tylko możemy na przykład uzupełnić zapasy niemalże w każdym momencie rejsu, ale również zwiedzić ciekawe miejsca tętniące śródziemnomorską kulturą żeglarską.

8. Przebywanie na Morzu

Najbardziej oczywista zaleta rejsów – wielogodzinne przebywanie na wodzie. Dla osób, które kochają morskie krajobrazy, żeglowanie jest jednym z najfajniejszych sposobów na wypoczynek. Niesie ze sobą również zalety zdrowotne. Między innymi klimat nie tylko Morza Śródziemnego, ale i mórz w ogóle, dotlenia i wzmacnia organizm.

9. Wybór formy rejsu

Przyszłym załogantom pozostawiamy możliwość wyboru formy rejsu. Oprócz organizowania typowo turystycznych kursów zajmujemy się także planowaniem oraz aranżacją między innymi imprez żeglarskich, wyjazdów firmowych, wieczorów kawalerskich, rejsów integracyjnych czy nawet ślubów pod żaglami. Jeżeli chciałbyś wybrać się w rejs, który na długo pozostanie w pamięci, zgłoś się do SevenSeas.pl – wspólnie zaaranżujemy każdą imprezę na jachcie.

10. Spotkania z delfinami

Bardzo często podczas rejsów trafiamy na stada wolno żyjących delfinów, które wynurzają się ponad powierzchnię przejrzystej wody. Za każdym razem jest to niezwykły widok, niespotykany nigdzie indziej, i stanowi jedną z największych atrakcji rejsu. Możliwość zobaczenia dzikich delfinów nie trafia się każdemu, dlatego też ich widok jest czymś, co pozostaje w pamięci na bardzo długo.